رفع گرفتگی تضمینی+دریافت هزینه=به شرط باز شدن✔️لوله بازکنی با فاکتور🔵 ارسال لوله بازکن شبانه روزی در 15 دقیقه

لیست متخصصین

عکس متخصص
نام متخصص
شماره تماس

فهرست مطالب

راه های باز کردن لوله فاضلاب

برای آموزش پیدا کردن راه های باز کردن لوله فاضلاب در هر منطقه ای می توانید با ادامه توضیحات لوله بازکنی تهران همراه باشید .

آیا نمی دانید چگونه خطوط فاضلاب گرفتگی را باز کنید؟ خط فاضلاب بسیار مهم است زیرا با انتقال فاضلاب به نزدیکترین تصفیه خانه به تمیز نگه داشتن محیط شهری کمک می کند. با مسدود شدن خط اصلی فاضلاب ، زهکشی ها کند می شوند یا به طور کامل متوقف می شوند. صاحبان خانه بسته به شدت انسداد می توانند هزینه بپردازند .

لوله های شکسته و زباله می توانند در سیستم فاضلاب جمع شوند و باعث گرفتگی شوند. حتی اگر لوله فاضلاب خود را به طور منظم شستشو دهید، انسدادها در نهایت راه خود را به زهکشی شما پیدا می کنند.

8 نشانه گرفتگی خط فاضلاب

فاضلاب یک خطر برای سلامتی است که باید توسط یک متخصص برطرف شود. اگر بوی بدی از سینک، توالت، وان یا دوش می آید، ممکن است خط فاضلاب شما مسدود شود. آن بوی نامطبوع فاضلابی است که در نتیجه گرفتگی ضعیف تخلیه می شود.

انسداد می تواند باعث از کار افتادن فاضلاب های خانگی شود زیرا به سپتیک تانک یا سیستم فاضلاب شهری متصل هستند. سطح آب در توالت زمانی در نوسان است که زهکشی ها به درستی کار نمی کنند یا توالت شستشو نمی شود . پس از شستشوی توالت، زهکش هایی که متصل هستند ممکن است غرغره کنند.

هنگامی که یک خط تخلیه می شکند، هزینه تعمیر می تواند به طور قابل توجهی افزایش یابد. حتی اگر دسترسی به خط اصلی فاضلاب مشکل باشد، قیمت نیز افزایش خواهد یافت. اگر ریشه های درختان سیستم فاضلاب را مسدود کرده است یا نیاز به برداشتن صفحات بتنی دارید، آماده باشید که بیش از حد هزینه در ساعت برای حفاری و تعمیر هزینه کنید.

 • گرفتگی مکرر – اگر متوجه شدید که توالت‌ها، سینک‌های آشپزخانه و حمام، و وان یا دوش‌های خانه‌تان اغلب بدون استفاده از پیستون یا پاک‌کننده‌های شیمیایی تخلیه نمی‌شوند، ممکن است دچار گرفتگی خط فاضلاب اصلی بشوند . این مشکل را نادیده نگیرید  به خصوص اگر مجبور هستید هر بار که سینک را شستشو می دهید یا از یک پاک کننده شیمیایی استفاده کنید.
 • تخلیه لوله فاضلابی آهسته – نشانه واضح انسداد فاضلاب زمانی است که متوجه می شوید چندین لوله فاضلابی شما همزمان کند می شوند. اگر مشکوک به گرفتگی فاضلاب هستید، تمام وسایل درازکش را بررسی کنید. اینها شامل توالت، وان حمام و حمام است. اگر اکثر آنها کند هستند یا اصلا تخلیه نمی شوند، پس شما مشکل دارید.
 • بوهای بد:  وقتی مجرای فاضلاب و خطوط اصلی شما مسدود می شود، فاضلاب به سینک، توالت و وان شما باز می گردد. اگرچه ممکن است بلافاصله پس از شروع انسداد آب را نبینید، اما بوی بدی را متوجه خواهید شد. این نشانه آن است که آب کثیف دوباره به لوله های تخلیه نفوذ می کند یا اصلا تخلیه نمی شود.
 • چندین وسیله درگیر – اگر توالت را فقط برای اینکه وان حمام پر از آب کنید، یا ماشین لباسشویی را روشن کنید و توالت شما سرریز شود، احتمالاً به این معنی است که در جایی گرفتگی دارید.
 • صداهای غیرمعمول – آیا توالت شما بعد از هر بار شستشو صدای غرغر می دهد ؟ وقتی آب را در سینک می ریزید یا بعد از خاموش کردن حمام، صداهای جیر جیر یا صداهای عجیب دیگری را می شنوید که از دیوارها یا از کف می آید؟ اگر چنین است، ممکن است در یکی از لوله های فاضلاب دچار گرفتگی شده باشید.
 • افزایش و کاهش سطح آب در توالت –  اگر آب توالت شما بدون دلیل بالا و پایین بیاید، احتمالاً با خطوط اصلی تخلیه فاضلاب خود مشکل دارید. بررسی کنید که آیا سطح آب با تخلیه وان حمام یا سینک آشپزخانه شما تحت تأثیر قرار گرفته است یا خیر. اگر این اتفاق می افتد، باید خطوط فاضلاب خود را بازرسی کنید.
 • جریان آب خارج از محل تمیز کردن –  پاکسازی لوله عمودی است که لوله کش از آن برای رفع انسداد خطوط فاضلاب استفاده می کند. اگر متوجه شدید آب از آن خارج می شود، گرفتگی فاضلاب دارید. جدا از اینکه آب غیربهداشتی است، می تواند بوی بد حیاط شما را بدهد.
 • مشکلات بیرونی – نمای بیرونی خانه خود را از نظر وجود گودال های آب بررسی کنید (مخصوصاً اگر مدتی است باران نباریده است)، بوی بد، لکه های زرد و قهوه ای روی چمن خود، یا ریشه های درختان در معرض دید که خیلی نزدیک به خانه شما به نظر می رسند. این مسائل معمولاً نشان دهنده گرفتگی خط اصلی فاضلاب است.

دلایل مختلفی برای مسدود شدن خطوط فاضلاب وجود دارد. رفع گرفتگی آنها می تواند مشکل را بدتر کند، بنابراین همیشه توصیه می شود با یک پیمانکار لوله کش حرفه ای صحبت کنید. او می تواند سیستم را بررسی کند، تمیز کند و به شما بگوید که چه چیزی باعث گرفتگی شده است. در اینجا برخی از دلایل احتمالی گرفتگی فاضلاب وجود دارد.

 • آسیب شدید لوله –  هنگامی که لوله فاضلاب شکسته یا آسیب دیده است، خط فاضلاب به درستی تخلیه نمی شود. در صورت افزایش ترافیک بالای زمین یا استفاده از تجهیزات سنگین ساختمانی، لوله های فاضلاب ممکن است پاره شوند. به خاطر داشته باشید که وقتی لوله های فلزی در اثر خوردگی شکسته می شوند، به درستی تخلیه نمی شوند.
 • افتادگی خطوط فاضلاب –  تغییرات خاک می تواند باعث افتادگی خط فاضلاب شما شود. هنگامی که این اتفاق می افتد، بخشی که غرق شده است، کاغذ و زباله را جمع آوری می کند و در نتیجه مسدود می شود.
 • نفوذ ریشه –  اگر فاضلاب اصلی قدیمی‌تری دارید و خطوطی از مواد متخلخل مانند خاک رس، درختان و ریشه درختچه‌ها ساخته شده‌اند، روی آنها بچسبانید. با رشد و بزرگتر شدن ریشه ها، می توانند لوله فاضلاب را بشکنند و باعث گرفتگی شوند.
 • تخلیه زباله در توالت –  چندین چیز وجود دارد که نمی توانید آنها را در توالت تخلیه کنید. وقتی دستمال‌های صورت، پوسته‌های تخم‌مرغ، تفاله‌های قهوه، پدهای اسکراب توالت و تامپون‌ها را در توالت می‌شویید، باعث مسدود شدن خط فاضلاب شما می‌شود.
  تخلیه چاه در شهرک غرب
  نصب توالت ایرانی و هزینه تعویض توالت

راه های باز کردن لوله فاضلاب

با تمیز نگه داشتن خطوط فاضلاب از گرفتگی در آینده جلوگیری کنید . از شستن محصولات بهداشتی زنانه، پارچه های پاک کننده صورت، حوله های کاغذی ضخیم یا دستمال توالت و سایر مواردی که برای شستشوی توالت در نظر گرفته نشده اند، خودداری کنید .

برای جلوگیری از آسیب رساندن ریشه درختان به خطوط فاضلاب، درختان مسن را در مجاورت خانه یا سیستم سپتیک خود حذف کنید. ریشه‌های درختان نیز می‌توانند با نفوذ به خطوط فاضلاب و مسدود کردن جریان آب به سپتیک تانک، باعث گرفتگی خطوط فاضلاب اصلی شوند. ریشه درختان می تواند باعث ایجاد کاغذ توالت و مواد زائد جامد و ایجاد گرفتگی شود.

 • ماهانه از پاک کننده های آنزیمی استفاده کنید  – برای جلوگیری از مسدود شدن خطوط فاضلاب، ماهی یک بار آنها را با یک پاک کننده آنزیمی تمیز کنید. اینها مواد شیمیایی خشن ندارند و برای شما و خانواده شما بی خطر هستند. توجه داشته باشید، مطمئن شوید که خطوط فاضلاب خود را به طور مرتب توسط یک لوله کش حرفه ای بازرسی می کنید.
 • گیاهان را از خطوط فاضلاب دور نگه دارید   – ریشه گیاهان می تواند روی خط فاضلاب شما تأثیر بگذارد، بنابراین درخت، گل یا درختچه را نکارید. این گیاهان تعمیر و نگهداری را دشوار می کنند و همچنین می توانند به لوله ها آسیب برسانند.
 • از سطل زباله استفاده کنید –  تنها چیزی که باید در توالت ریخته شود، فضولات انسانی و آب است. محصولات بهداشتی مانند نوار بهداشتی و تامپون می توانند به شدت خط فاضلاب شما را مسدود کنند.
 • لوله های سفالی قدیمی را جایگزین کنید –  اگر در خانه های قدیمی با لوله های فاضلاب سربی یا سفالی زندگی می کنید، آنها را تعویض کنید. از شما در برابر گرفتگی فاضلاب محافظت می کند. لوله کش مناسب می تواند به سرعت لوله های فاضلاب شما را جایگزین کند و از کارکرد سیستم شما اطمینان حاصل کند.

ده راه های برای باز کردن لوله فاضلاب

با مسدود شدن خط اصلی فاضلاب، آب شروع به جمع شدن در اطراف پاهای شما در حمام می کند. اگر خط اصلی فاضلاب خراب باشد، حل آن گران تمام خواهد شد زیرا باید یک لوله کش حرفه ای را درگیر کنید.

یک لوله کش حرفه ای به چند ابزار دسترسی دارد که می توانند با خیال راحت گرفتگی فاضلاب را بدون آسیب رساندن به زهکش اصلی و خط فاضلاب پاک کنند. دوربین‌های کوچک بازرسی خط فاضلاب به لوله‌کش کمک می‌کند تا مشکل را تشخیص دهد، در حالی که مارپیچ‌ها (مارهای تخلیه)، جت‌های آب پرقدرت ، و تمیزکننده‌های فاضلاب با استحکام حرفه‌ای به لوله‌کش‌ها کمک می‌کنند گرفتگی را بشکنند یا از بین ببرند.

و در حالی که ممکن است بتوانید گرفتگی های کوچک را با استفاده از پاک کننده های شیمیایی زهکشی که در فروشگاه خریداری می کنید، حل کنید، متوجه خواهید شد که گرفتگی های عمده نیاز به توجه یک لوله کش حرفه ای دارد که می تواند تمام لوله های فاضلاب را برای گرفتن هر گرفتگی بازرسی کند (بله، ممکن است بیشتر باشد. بیش از یک!).

به طور کلی سه روش برای رفع گرفتگی خط فاضلاب مسدود شده وجود دارد. می توانید از روش تمیز کردن زهکشی مکانیکی، روش تمیز کردن زهکشی هیدرولیک و یا روش تمیز کردن زهکش شیمیایی استفاده کنید. هدف از تمیز کردن خط فاضلاب حذف زباله های غیرقابل تجزیه، تجمع لجن یا گریس از لوله فاضلاب است. تمیز کردن در هنگام گرفتگی لوله فاضلاب و در حین نگهداری ضروری است. برای راهنمایی در مورد خدمات تمیز کردن فاضلاب ، حتما با ما تماس بگیرید.

 • روش های تمیز کردن فاضلاب هیدرولیک  شامل استفاده از آب تحت فشار برای شکستن و بیرون راندن گرفتگی ها است. لوله کش ها از نازل های تخصصی برای انواع گرفتگی استفاده می کنند.
 • روش های مکانیکی تمیز کردن فاضلاب شامل میله، ماشین های سطلی و استفاده از کپسول هایی به نام خوک است. این زباله ها را می خراشند یا بیرون می آورند تا گرفتگی فاضلاب را تمیز کنند. ماشین های سطلی برای گرفتگی شدید در لوله های فاضلاب بزرگ بسیار عالی هستند.
 • روش های شیمیایی تمیز کردن فاضلاب  شامل استفاده از مواد شیمیایی برای رفع گرفتگی لوله ها است. با این حال، آنها با احتیاط استفاده می شوند، زیرا مواد شیمیایی ممکن است به گیاهان، حیوانات و خاک اطراف آسیب برساند. محصولات بیولوژیکی که حاوی آنزیم ها و میکروارگانیسم ها هستند نیز می توانند برای تمیز کردن برخی از سیستم های فاضلاب استفاده شوند.

همچنین می‌توانید خط اصلی خود را با مجموعه‌ای از روش‌های مرسوم رفع انسداد کنید. در اینجا ده راه ساده و در عین حال موثر برای رفع گرفتگی خط اصلی فاضلاب آورده شده است.

1. آویز سیم خم ( راه های باز کردن لوله فاضلاب )

یک آویز سیمی معمولی را تا جایی که می توانید صاف کنید و یک قلاب در یک طرف آن ایجاد کنید. انتهای آن را به درپوش تخلیه فشار دهید و شروع به بیرون کشیدن وسایلی کنید که می تواند باعث انسداد شود.

مراقب باشید و از فشار دادن گنک بیشتر به سمت پایین فاضلاب خودداری کنید. هنگامی که همه چیز را بیرون آوردید، از آب گرم برای تمیز کردن مسدود شدن خط فاضلاب استفاده کنید.

2. سرکه و جوش شیرین ( راه های باز کردن لوله فاضلاب )

جوش شیرین یک عامل تمیز کننده عالی است زیرا یک قلیایی ملایم است که می تواند آلودگی و چربی را به راحتی حل کند. سرکه با خنثی کردن مولکول های بوی اسیدی، خط تخلیه را خوشبو می کند. 1/3 فنجان سرکه را با 1/3 فنجان جوش شیرین مخلوط کرده و بلافاصله مخلوط گازدار را در کانال فاضلاب مسدود شده بریزید.

اگر نمی دانید چگونه گرفتگی خط اصلی فاضلاب را باز کنید، از سرکه برای از بین بردن کثیفی، چربی و موهای لوله استفاده کنید. بعد از یک ساعت لوله را با آب داغ بشویید.

3. جاروبرقی مرطوب و خشک ( راه های باز کردن لوله فاضلاب )

جارو برقی مرطوب و خشک ابزاری عالی برای رفع گرفتگی خط فاضلاب است. پس از پوشاندن دریچه برای جلوگیری از آشفتگی، باید یک مهر و موم محکم روی خط تخلیه ایجاد کنید.

هنگامی که تنظیمات خلاء را روی تنظیم کردید، قدرت کافی برای کشیدن محتویات از لوله و داخل کیسه خواهد داشت. اگر کار نکرد، سعی کنید ابتدا گرفتگی آن را با چوب لباسی باز کنید.

4. آب جوش ( راه های باز کردن لوله فاضلاب )

از یک کتری برقی برای جوشاندن آب تا حد امکان استفاده کنید. آب را به صورت متناوب داخل آبکش بریزید و اجازه دهید به آرامی نفوذ کند. آب داغ از شر چربی و کثیفی خلاص می شود که به سایر زباله ها چسبیده و باعث انسداد می شود.

5. سود سوزآور ( راه های باز کردن لوله فاضلاب )

از آنجایی که سود سوزآور می تواند باعث سوختگی شدید شیمیایی شود، با محافظت از خود با دستکش و عینک لاستیکی شروع کنید. 3 فنجان سود سوزآور را به 15 لیتر آب در یک سطل یا سطل اضافه کنید.

وقتی مخلوط را خوب هم بزنید شروع به وزیدن می کند. آن را در خطوط آبکش بریزید و بگذارید 30 دقیقه بماند. زهکشی را با شستشو با آب جوش پاک کنید.

6. تمیز کردن لوله ( را های باز کردن لوله فاضلاب )

لوله انعطاف پذیر زیر سینک می تواند در نتیجه کثیفی و چربی مسدود شود. اگر می خواهید لوله را شل کنید، باید یک سطل زیر سینک قرار دهید تا آب کثیفی که می ریزد را به دام بیندازد. مهره ها را با آچار شل کنید و با دست بردارید.

محتویات لوله U شکل را داخل سطل خالی کنید. از مسواک استفاده کنید تا هرگونه زباله ای که در لوله باقی مانده است را از بین ببرید. لوله را با آب داغ بشویید و یک بار دیگر آن را سفت کنید.

7. مار تخلیه ( راه های باز کردن لوله فاضلاب )

مار تخلیه یک مارپیچ انعطاف‌پذیر و باریک است که گرفتگی‌های فاضلاب خانه شما را از بین می‌برد.  و مار لوله کش هنگام کار بر روی گرفتگی های دشواری که پیستون نمی تواند آنها را باز کند مفید است.

یک انتهای مار را به داخل زهکش مسدود شده فشار دهید و دسته را بچرخانید. به فشار دادن آن ادامه دهید تا زمانی که مقداری مقاومت احساس کنید. هنگامی که آن را در برابر انسداد بچرخانید، زباله ها را خارج می کند.

8. نمک و جوش شیرین ( راه های باز کردن لوله فاضلاب )

هنگامی که نمک و جوش شیرین مخلوط می شوند، آنها تحت یک واکنش شیمیایی قرار می گیرند که می تواند هر گونه زهکشی را باز کند. هنگامی که نمک را با جوش شیرین به نسبت 1:2 مخلوط می کنید، یک ماده تمیز کننده ایده آل برای تخلیه شما ایجاد می کند. مخلوط را در آبکش بریزید و بگذارید چند ساعت بماند. سپس، خطوط تخلیه را با آب جوش بشویید.

9. شوینده ظرف ( راه های باز کردن لوله فاضلاب )

گرفتگی فاضلاب می تواند یک کابوس باشد و قبل از تماس با لوله کش باید بدانید که چه کاری انجام دهید. می توان از شوینده ظرف در ترکیب با روش های مکانیکی برای رفع گرفتگی زهکش استفاده کرد.

یک چهارم فنجان از مایع ظرفشویی را داخل کاسه توالت بریزید و مقداری آب جوشیده به آن اضافه کنید. صابون ظرف به عنوان روان کننده عمل می کند در حالی که آب جوشیده کثیفی را حل می کند. آب داغ بیشتری اضافه کنید و از یک پیستون برای رفع انسداد آن استفاده کنید.

10. جوش شیرین، سرکه و فشار آب ( راه های باز کردن لوله فاضلاب )

اگر مجرای حمام مسدود شده باشد، می توانید با مخلوطی از جوش شیرین و سرکه گرفتگی لوله تخلیه را باز کنید . شما همچنین بسته به ماهیت گرفتگی به یک پیستون و مار تخلیه نیاز دارید. جوش شیرین و سرکه را به نسبت 1:2 مخلوط کرده و مخلوط را در 60 گالن آب اضافه کنید.

هنگام ریختن آب در زهکش از پیستون یا مار تخلیه استفاده کنید. اگر نمی‌دانید چگونه گرفتگی خط اصلی فاضلاب را باز کنید، فشار آب به راحتی زباله‌ها را از بین می‌برد.

یک لوله بازکنی حرفه ای برای رفع گرفتگی لوله فاضلابی درخواست بکنید

اگر روش های لوله بازکنی خانگی جواب نداد، به این معنی است که انسداد در دسترس شما نیست زیرا از سیستم تخلیه فاضلاب شهری می‌آید. با مسدود شدن خط اصلی فاضلاب، شما به یک لوله بازکنی حرفه ای نیاز دارید تا لوله ای را که زهکشی خانه شما را به خط فاضلاب شهری وصل می کند، مار یا هیدروجت کند. هیدرو جت فرآیند پیچیده ای است که مستلزم استفاده از جت های فشار بالا از طریق لوله های تخلیه برای شکستن انسدادها و خلاص شدن از شر تمام زباله ها است.

برای بازرسی دوربین خط فاضلاب با لوله‌کش اصلی تماس بگیرید تا به شناسایی و رفع گرفتگی و تعمیر خط فاضلاب شما کمک کند . همچنین برای سایر خدمات لوله بازکنی که ممکن است نیاز داشته باشید با ما تماس بگیرید.: 09190596238

اگر مشکوک به گرفتگی خط فاضلاب در خانه یا محل کار خود هستید، فوراً با مؤسسه خدماتی برادران جعفری تماس بگیرید. ما گرفتگی تخلیه فاضلاب را پیدا کرده و قبل از هر گونه آسیب بیشتر آن را برطرف می کنیم. در برخی موارد ممکن است مجبور شویم خط فاضلاب را تعمیر یا تعویض کنیم. در خدمت تهران و مناطق اطراف آن، برآوردهای رایگان و خدمات اضطراری را در صورت نیاز ارائه می دهیم.

نتیجه توضیحات راه های باز کردن لوله فاضلاب

مؤسسه خدماتی برادران جعفری در زمینه ارائه خدمات فاضلابی در مناطق تهران به صورت شبانه روزی ارائه خدمات می کند . لوله بازکنی تهران ، چاه بازکنی تهران ، رفع گرفتگی لوله فاضلابی در تهران ، تخلیه چاه در تهران ، حفر چاه در تهران ، لایروبی چاه فاضلابی در تهران ، تشخیص نشتی لوله فاضلابی در تهران ، لوله کشی در تهران از نمونه خدماتی می باشد که به صورت شبانه روزی در این مناطق ارائه می شود .

09190596238

خدمات لوله بازکنی در تهران، تخصص ماست، با ما تماس بگیرید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *