تخلیه چاه تهران

تخلیه چاه فوری تهران

تخلیه چاه تهران

ارائه خدمات تخلیه چاه تهران به صورت شبانه روزی در سراسر تهران ، لطفا با ادامه توضیحات خدمات فاضلابی تخلیه چاه تهران همراه باشید . تخلیه چاه فاضلاب تهران ، تخلیه منهول چاه فاضلابی تهران ، تخلیه کانال فاضلابی تهران ، تخلیه چاه جذبی تهران ، تخلیه چاه آب تهران و دیگر خدمات فاضلابی در مؤسسه خدماتی تخلیه چاه تهران ارائه می شود .
برای ارائه خدمات تخلیه چاه شبانه روزی در تهران با ما تماس بگیرید .

بهترین مرکز تخلیه چاه تهران

تخلیه چاه تضمینی تهران
بهترین مرکز تخلیه چاه تهران

هر مرکز مسکونی، اداری، تجاری، درمانی، تولیدی و ورزشی در پایتخت و مناطق اطراف آن که لوله کشی فاضلاب آن به لوله کشی فاضلاب شهری متصل نباشد به خدمات تخلیه چاه تهران نیاز پیدا خواهد کرد. در این مراکز، لوله کشی فاضلاب مجموعه به چاه های تعبیه می شود را در اطراف محل منتهی می شود؛ این چاه ها در برخی زمان ها و به سبب عواملی پر می شود و نیاز به تخلیه پیدا می کنند. در صورت نیاز به خدمات تخلیه چاه تهران و همچنین لایروبی چاه می توانید از خدمات ما در مجموعه لوله بازکنی استفاده نمایید.

استفاده از خدمات تخلیه چاه تهران چه زمانی ضرورت پیدا می کند؟

تخلیه چاه مناطق تهران
استفاده از خدمات تخلیه چاه تهران چه زمانی ضرورت پیدا می کند؟

مسلما بایستی علائم و نشانه هایی وجود داشته باشد تا با مشاهده این علائم نیاز به استفاده از خدمات تخلیه چاه تهران احساس شود. به عنوان مثال زمانی که بوی نامطبوع فاضلاب به صورت غیر معمول در محل و اطراف آن احساس شود بایستی به فکر استفاده از خدمات تخلیه چاه بود. علاوه بر این مورد، ازدحام و افزایش جمعیت حشرات و حیوانات موذی همچون موش و سوسک در اطراف خروجی های فاضلاب و همچنین سرریز شدن محتویات چاه در نزدیکترین خروجی ها به چاه نیز می توانند نشانه هایی از پر شدن چاه باشند. مسئله پر شدن چاه به صورت خود به خودی قابل رفع نیست و چاه بایستی تخلیه و در صورت لزوم لایروبی شود تا بازدهی آن به حالت اولیه باز گردد.

اما حال این پرسش ها مطرح می شوند که چاه های فاضلاب در طی چه دوره های زمانی نیاز به تخلیه پیدا می کنند؟ چه عواملی می توانند باعث پر شدن زود به زود چاه فاضلاب شوند؟ ریزش چاه به چه معناست؟ و پرسش هایی از این دست که بهتر است پیش از اقدام به استفاده از خدمات تخلیه در مورد آنها اطلاعات لازم را بدست آورید.

استاندارد نبودن متراژ چاه عامل اصلی پر شدن و نیاز به خدمات تخلیه چاه

پیش از صحبت در مورد بستگی پر شدن چاه فاضلاب به اندازه و متراژ آن بهتر است در مورد اندازه استاندارد چاه های فاضلاب صحبت کنیم. در صورتی که حفر چاه توسط افراد متخصص انجام گیرد اندازه آن به صورت استاندارد بوده و در نتیجه پر شدن چاه در طی زمان های طولانی اتفاق می افتد. در اغلب موارد کارشناسان متخصص تخلیه چاه ما پس از انجام عملیات تخلیه متوجه می شوند که متراژ چاه بسیار کمتر از میزان استاندارد است و از این چاه این موضوع نیز عامل اصلی زود به زود پر شدن چاه فاضلاب می باشد.

لایروبی چاه فاضلاب تهران
استاندارد نبودن متراژ چاه عامل اصلی پر شدن و نیاز به خدمات تخلیه چاه تهران

متخصصان حفاری چاه به خوبی می دانند که چاه فاضلاب از دو قسمت تشکیل می شود: میله و انباری چاه. آنچه در مورد ظرفیت استاندارد یک چاه فاضلاب حائز اهمیت بوده و رعایت استانداردها در مورد اندازه و ابعاد آن حائز اهمیت می باشد، قسمت چاه انباری است. اندازه و متراژ انباری چاه بسته به عواملی به شرح زیر تعیین می شود:

  • تعداد واحدهای ساختمان

ارتباط مستقیم تعداد واحدهای ساختمان با متراژ انباری چاه فاضلاب ارتباطی واضح و مبرهن می باشد. در حالت استاندارد به ازای هر نفر بایستی حدود 0.5 متر طول میله چاه و 4 متر مغنی انباری در نظر گرفت. به عنوان مثال در یک واحد مسکونی دارای 5 واحد که به طور متوسط در هر واحد آن 4 نفر زندگی می کنند بایستی چاه فاضلاب حفری دارای 10 متر طول میله و حدود 80 متر مغنی انباری باشد. اگر متراژ میله چاه و به خصوص انباری آن کمتر از این حد استاندارد باشد، چاه فاضلاب مربوطه زود به زود پر می شود و نیاز به تخلیه خواهد داشت.

  • میزان آب مصرفی در تخلیه چاه تهران

در برخی موارد چاه فاضلاب مربوط به یک ساختمان مسکونی نشده و از این رو استاندارد اندازه آن، به ازای هر واحد مسکونی به صورت بالا تعریف نمی شود. در این حالت که بیشتر مناسب چاه های فاضلاب اماکن اداری، تجاری، تولیدی یا درمانی و … می باشد میزان آب مصرفی یا دبی آب ورودی به چاه را به عنوان ملاک برای متراژ چاه فاضلاب در نظر می گیرند. ابعاد انباری چاه در این حالت حداقل باید 70 m3 باشد.

ریزش چاه چیست و چگونه باعث ضرورت استفاده از خدمات تخلیه چاه تهران می شود؟

علل ریزش چاه فاضلاب
ریزش چاه چیست و چگونه باعث ضرورت استفاده از خدمات تخلیه چاه تهران می شود؟

عواملی که باعث ریزش چاه فاضلاب می شوند را می توان شامل عوامل طبیعی و انسانی در نظر گرفت.

عواملی طبیعی که باعث ریزش چاه می شوند را می توان شامل حوادث طبیعی مانند زلزله، نشست زمین یا ساختمان و … در نظر گرفت؛ در حالی که عوامل انسانی در این مورد بر اثر اهمال کاری در تخلیه به موقع چاه فاضلاب رخ می دهد. به عبارت دیگر هر چاه فاضلابی که پر می شود بایستی در سریع ترین زمان ممکن تخلیه شود.

ادامه توضیحات تخلیه چاه تهران

زمانی که در این حالت تخلیه چاه به تاخیر بیفتد چاه و به خصوص قسمت انباری آن ریزش کرده و ظرفیت پذیرش هیچ گونه آب یا انواع فضولات را نخواهد داشت. با این اتفاق تنها قسمت میله چاه که متراژ زیادی هم ندارد آب و فاضلاب ورودی را در بر خواهد گرفت اما این قسمت از چاه نیز سریع شده و مشکل آفرین می شود. میله چاه غالبا دارای متراژی حدود 10 الی 12 متر می باشد که پس از پر شدن بایستی فورا تخلیه شود. اهمال کاری در این مورد باعث می شود که علاوه بر ریزش انباری چاه شاهد ریزش میله و قسمت دهنه چاه نیز باشید که برای ساکنین و مناطق اطراف چاه اتفاق خطرناکی محسوب می شود.

همانطور که مشخص است ریزش چاه فاضلاب بر اثر هر عاملی اعم از عوامل طبیعی یا انسانی اتفاق افتاده باشد، مشکلی خطرآفرین محسوب می شود که بایستی در اسرع وقت نسبت به تخلیه و در صورت لزوم ترمیم آن اقدام نمود. پرسنل متخصص ما در مجموعه لوله بازکنی آماده ارائه بهترین خدمات در زمینه تخلیه چاه و لایروبی آن را ارائه می کنند . این سرویسکاران می توانند بازدهی چاه فاضلاب واحد مسکونی یا اداری و تجاری شما را با صرف هزینه مناسب به حالت اولیه بازگردانند.

پر شدن چاه های فاضلاب مقاوم و دارای ابعاد استاندارد

در بعضی مواقع هر چند که حفر چاه فاضلاب توسط افراد متخصص انجام شده و دارای ابعاد مناسب در قسمت انباری و میله چاه می باشد و ریزشی در آنها اتفاق نیفتاده اما نیاز به استفاده از خدمات تخلیه چاه تهران به وجود می آید. در این حالت که چاه فاضلاب مقاوم بوده و دارای اندازه استاندارد است تنها عامل مسبب پر می شود چاه استفاده طولانی مدت از آن می باشد. بر اثر استفاده طولانی مدت چاه فاضلاب اشباع و نفوذ آب و فضولات به داخل خاک آن غیر ممکن می شود. اشباع شدن خاک چاه بدین معناست که منافذ خاک به سبب نفوذ چربی ها و سایر فضولات بسته می شوند و عملا بازدهی خاک در جذب آب و مواد موجود در فاضلاب کاهش می یابد.

تخلیه چاه و لجنکشی چاه تهران
پر شدن چاه های فاضلاب مقاوم و دارای ابعاد استاندارد

در این مواقع بایستی متذکر شویم که لایروبی چاه امری ضروری تر از تخلیه آن محسوب می شود. چاهی که منافذ خاک آن پر و مسدود می شود و قابلیت نفوذ آب و سایر ذرات در آن به حداقل ممکن رسیده است همچون استخری می ماند که هر چند مدت داخل آن پر می شود و نیاز به تخلیه چاه پیدا می کند؛ در حالی که لایروبی چاه یا کف تراشی آن لایه ای از خاک چاه را که منافذ آن توسط انواع چربی و … پر شده است برداشته و خاک زیرین اشباع نشده را برای جذب فاضلاب آماده می کند. در این حالت نیاز به تخلیه چاه نیز در مدت زمان بیشتری به وجود می آید و راندمان چاه بالاتر می رود.

نکته مهم تخلیه چاه تهران :

نکته ای که در اینجا ذکر می شود بیشتر مناسب زمانی است که لوله کشی فاضلاب محل انجام می شود. در این زمان اگر پرسنل متخصص، خروجی فاضلاب آشپزخانه و سرویس بهداشتی محل را در مسیرهای یکسانی قرار ندهند، مخلوط شدن انواع چربی های آشپزخانه با سایر فضولات اتفاق نیفتاده و نیاز به تخلیه و لایروبی چاه در دراز مدت احساس می شود. فاضلاب سرویس بهداشتی از طریق اختلاط با چربی های فاضلاب آشپزخانه تولید رسوب و آهک می کنند که این رسوبات منافذ خاک را مسدود و در نهایت راندمان چاه را تا حد زیادی پایین می آورند.

انجام پروسه تخلیه چاه تهران
تخلیه چاه با تانکر
انجام پروسه تخلیه چاه تهران

تخلیه چاه تهران غالبا با استفاده از تانکرهای 6 و 12 هزار لیتری انجام می شود. پمپ های لجن کش و آب کش در این پروسه محتویات داخل چاه را به درون تانکر کشیده و چاه را خالی می کنند. در صورتی که علاوه بر خدمات تخلیه چاه به لایروبی آن نیز نیاز باشد ابزار و تجهیزات مخصوص دیگری همچون وسایل کنده کاری  نیز جهت جدا کردن لایه رویی خاک چاه به کار گرفته می شوند.

در برخی موارد نیز می توان تخلیه چاه را بدون باز کردن درب آن انجام داد. این شیوه از دستگاه های مخصوص ساکشن فاضلاب استفاده می شود. در این حالت پس از مشخص نمودن محل چاه سوراخی به قطر حدود 20 سانتی متر در بالای چاه ایجاد می کنند و از این سوراخ شیلنگ دستگاه ساکشن را به درون چاه هدایت می کنند. با استفاده از این شلنگ و قدرت مکش بالای دستگاه ساکشن، عملیات تخلیه چاه انجام می شود.

پس از انجام عملیات ساکشن و مکش آب و فضولات درون چاه در صورتی که نیاز به عملیات لایروبی خاک نیز وجود داشته باشد. از نیروی انسانی جهت لایروبی در ته و انباری چاه استفاده می کنند. در طی عملیات لایروبی به وسیله ابزارهای مخصوصی لجن ها و رسوبات روی بستر خاک چاه جمع آوری می شود و توسط سطل هایی که بالابرهای مخصوص آنها را به سطح زمین منتقل می کنند از درون چاه خارج می شوند. این لجن و رسوبات غالبا به درون شبکه هایی وارد می شود و به بیرون از شهر منتقل می شوند.

هزینه تخلیه چاه تهران

هزینه تخلیه چاه تهران به عوامل مختلفی بستگی دارد. تخلیه در صورتی که با استفاده از دستگاه ساکشن انجام شود. با حالتی که از پمپ های تخلیه تک فاز یا سه فاز برای این منظور استفاده شود هزینه متفاوتی خواهد داشت. همچنین متراژ شیلنگ مورد استفاده، حجم میزان محتویات چاه و … نیز همگی بر هزینه تخلیه چاه تاثیرگذارند. در صورتی که علاوه بر خدمات تخلیه چاه به خدمات لایروبی نیز برای پاکسازی چاه از انواع لجن و رسوبات نیاز باشد.مسلما هزینه بالاتر می رود و از کادر متخصص لایروبی نیز جهت انجام این امر استفاده می شود .

در صورت نیاز جهت استفاده از بهترین و با کیفیت ترین خدمات تخلیه چاه تهران و لایروبی چاه با قیمت مناسب می توانید با کارشناسان ما در مجموعه لوله بازکنی تهران تماس حاصل نمایید.

نتیجه توضیحات تخلیه چاه تهران

مؤسسه خدماتی برادران جعفری در سراسر تهران آمادگی ارائه خدمات فاضلابی مخصوصا حفر چاه ، تخلیه چاه ، لوله بازکنی و لایروبی چاه به سراسر تهران و حومه می باشد . آمادگی عقد قرارداد با هر مخاطب و شرکتی در ارائه خدمات فاضلابی مخصوصا حفر چاه تهران در هر شرایطی می باشیم . مؤسسه تخلیه چاه تهران آمادگی پاسخگویی شبانه روزی به تمامی سوالات شما عزیزان می باشد .

09190596238
09372546238
09194104643
09195119784

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لوله بازکنی شبانه روزی برای سراسر تهران - بازدید رایگان - اعزام فوری لوله بازکن در کمتر از 20 دقیقه به هر منطقه ای 09198806367
+