رفع گرفتگی تضمینی+دریافت هزینه=به شرط باز شدن✔️لوله بازکنی با فاکتور🔵 ارسال لوله بازکن شبانه روزی در 15 دقیقه

لیست متخصصین

عکس متخصص
نام متخصص
شماره تماس
حفر چاه فاضلاب

فهرست مطالب

چاه فاضلاب

یکی از عناصر اصلی یک سیستم زهکشی مدرن ، چاه فاضلاب است. ما اغلب با دریچه هایی از این سازه ها برخورد می کنیم ، حتی اگر فقط در خیابان های شهر قدم بزنیم. اما همچنین در سیستم فاضلاب مستقل ، که مالک خصوصی در سایت خود مجهز می کند ، از چاه نیز استفاده می شود.

پیشنهاد می کنیم خود را با طبقه بندی چاه هایی که برای سیستم های فاضلاب ارائه می شود آشنا کنید. تقسیم آنها به انواع با توجه به هدف عملکردی و مواد مورد استفاده در تولید انجام می شود . (( مقاله به درک انواع و انتخاب گزینه مناسب کمک می کند. ))

اطلاعات دقیق ما در مورد انواع و ویژگی های عملیاتی چاه ها ، که جزء اجباری سیستم فاضلاب هستند ، با نمودارها ، فیلم ها و عکس ها برای درک بصری تکمیل می شود.

محتوای مقاله:

 • چرا به چاه فاضلاب نیاز داریم؟
 • طبقه بندی چاه های فاضلاب
  • نوع ذخیره سازی و فیلتر
  • عملکردها و ویژگی های منهول ها
  • ویژگی های گونه های افتراقی
 • این چاه ها از چه چیزی ساخته شده اند؟
  • چاه های بتنی مسلح
  • محصولات پلیمری برای بازرسی
 • نتیجه گیری و فیلم مفید در مورد موضوع

چرا به چاه فاضلاب نیاز داریم؟

فاضلاب یکی از ویژگیهای اساسی زندگی متمدن است. و فرقی نمی کند که درباره زندگی یک شهر صنعتی بزرگ باشد یا یک خانواده فردی که در یک کلبه روستایی زندگی می کنند. از طریق این ارتباط ، زباله تخلیه می شود که دفع آن در صورت عدم وجود آن یک مشکل بزرگ خواهد بود.

سیستم های فاضلاب ، مانند سایر سازه ها ، نیاز به تعمیر و نگهداری دارند. وضعیت آنها باید تحت نظارت باشد: حفظ عملکردهای عملیاتی ، انجام دوره ای تعمیرات مداوم.

در صورت مسدود شدن سیستم ، ممکن است مداخله اضطراری ضروری باشد. برای اطمینان از همه این فرایندها به چاه های فاضلاب نیاز است .

تعمیر و نگهداری سیستم فاضلاب
چاه فاضلاب ایمنی
علیرغم انواع عملکردها که به چاه های فاضلاب اختصاص داده می شود . با این وجود همه آنها به هر طریقی برای حفظ شبکه فاضلاب در شرایط کار دعوت می شوند.

اگر به نظر می رسد دریچه هایی که به وسیله آنها وجود چاه در خیابان را تعیین می کنیم به طور تصادفی قرار گرفته اند ، این چنین نیست. SNiP “فاضلاب. شبکه ها و ساختارهای خارجی” وجود دارد که استانداردهای مربوط به تعداد و محل چاه ها ، انواع آنها ، فن آوری چیدمان و همچنین الزامات مربوط به نگهداری سیستم های فاضلاب را تعیین می کند.

چاه های فاضلاب در کجا مناسب است

چاه ها در انواع سیستم های فاضلاب که تخلیه فاضلاب خانگی ، طوفانی و صنعتی را ترتیب می دهند

طبقه بندی چاه های فاضلاب

سازه های مربوط به چاه های فاضلاب با توجه به اصطلاحات فنی به انواع مختلفی تقسیم می شوند.

تقسیم بندی بسته به نوع طبقه بندی مورد استفاده ما انجام می شود. به عنوان مثال ، می توانید چاه ها را با توجه به مواد ساخت ، با توجه به هدف یا روش ساخت آنها تقسیم کنید.

خوب طبقه بندی

نوع سازه ای که می توان چاه فاضلاب خاصی را به آن نسبت داد بستگی به نوع ویژگی طبقه بندی اعمال شده بر روی آن دارد.

علائم طبقه بندی زیر و انواع مربوط به چاه های فاضلاب مدرن وجود دارد. اولین مورد بر روی محیط زیست است که حمل و نقل آن توسط سیستم فاضلاب انجام می شود.

شبکه های زهکشی ، که روی آنها چاه های فاضلاب نصب شده است ، برای جابجایی فاضلاب با ترکیب و درجه تهاجمی مختلف طراحی شده است ، اینها عبارتند از:

 • خانواده : اینها شامل آبهایی است که در نتیجه مخلوط می شوند با زباله و زباله تغییر ترکیب داده اند. بسته به ترکیبات تشکیل دهنده ، آلودگی ها به خانگی و مدفوع تقسیم می شوند.
 • صنعتی : اینها شامل آبهایی می شود که ترکیب مکانیکی و شیمیایی آنها را در نتیجه آلودگی با پسماندهای صنعتی تغییر داده است.
 • جوی : اینها شامل آبهایی است که در نتیجه ذوب فعال بارش های زمستانی ، سیل و باران شکل گرفته است.

علاوه بر انواع ذکر شده فاضلاب ، سیستم فاضلاب جریانهای جمع آوری شده توسط سیستم زهکشی را دریافت می کند ، وظیفه آن تخلیه قلمرو یا تخلیه آبهای زیرزمینی از سازه های زیرزمینی ساختمان است.
روش های رفع گرفتگی لوله فاضلاب را با ما آموزش ببینید .

چاههای سیستم فاضلاب با توجه به مواد تولیدی به موارد زیر تقسیم می شوند:

 • آجر : در گذشته ، آجر یک ماده مکرر برای ساخت چاه بود ، اما با گذشت زمان ، سازه های آجری کمتر و کمتر می شود.
 • بتن سازه های بتنی – امروزه این یک نسخه سنتی از مواد چاه فاضلاب است.
 • پلاستیک بدیهی است که ترکیبات با پایه پلیمری مواد آینده هستند ، این اوست که روزی هم آجر و هم بتن را جایگزین می کند.

سازه های چوبی پیش ساخته پلاستیکی یا کامپوزیت سبکی را به خود جلب می کنند و به راحتی نصب می شوند. از مقاومت در برابر تأثیرات شیمیایی در طول تماس طولانی با محیط های تهاجمی خوشحال می شود. آنها نوسانات شدید و صاف دما را تحمل می کنند ، به هیچ وجه آب را عبور نمی دهند یا جذب نمی کنند.

آجر برای فاضلاب مستقل

البته ، در مقیاس شهر ساخت چاه های فاضلاب از آجر منطقی نیست ، اما چنین ساختارهایی هنوز در شبکه زهکشی مستقل یافت می شود

سیستم های فاضلاب به آلیاژی تقسیم شده و صادر می شوند. سابق فاضلاب را به تصفیه خانه ها ، تاسیسات یا میدان های تخلیه منتقل می کند. مورد دوم فقط پساب را برای پمپاژ و حذف بعدی جمع آوری می کند. چاه های موجود در هر دو نوع سیستم عملکردهای یکسان و متفاوتی را انجام می دهند.

با توجه به مسئولیت های عملکردی آنها ، آنها به موارد زیر تقسیم می شوند:

 • انباشته : برای تجمع پساب برای استخراج و حذف بعدی استفاده می شود. به طور طبیعی ، آنها در شبکه های فاضلاب صادراتی ساخته می شوند.
 • گردآورنده : طراحی شده برای جمع آوری فاضلاب از چندین شاخه فاضلاب و هدایت آنها به مخزن ذخیره ، تصفیه خانه فاضلاب یا تخلیه مزارع. آنها هم در شبکه های آلیاژی و هم در شبکه های شاخه ای صادراتی مرتب شده اند.
 • فیلتر : از آنها برای دفع کسر مایع پساب به روش طبیعی استفاده می شود. آنها نقش تصفیه خانه های فاضلاب جمع و جور را بازی می کنند ، که از آلودگی محیط زیست به خاک یا بدن آب منتقل می شوند. به طور انحصاری با نوع فاضلاب آلیاژی همراه است.
 • دیده بان ها آنها در بخشهای جمع آوری کننده بیش از 50 متر و همچنین در همه نقاط عطف و اتصالات گره ای بزرگراهها ساخته می شوند. برای نظارت بر عملکرد سیستم فاضلاب ، برای عملیات نظافت و تعمیر دوره ای مورد نیاز است. آنها در هر دو نوع فاضلاب مرتب شده اند.
 • سرریز :. آنها در مناطقی با افت شدید ارتفاع احساس رضایت می کنند. دلایل ساخت و ساز شامل اطمینان از انتشار عمیق در بدنه آب و نیاز به فاضلاب ترمز در قسمتهای خط لوله با شیب زیاد است. ممکن است در فاضلابهای صادراتی و فاضلابهای غرقابی وجود داشته باشد.

طبقه بندی منهول ها بسیار پیچیده تر است. ما در این مورد کمی پایین تر صحبت خواهیم کرد و اکنون انواع مختلف چاه ها را با جزئیات بیشتری در نظر خواهیم گرفت.

نوع ذخیره سازی و فیلتر

تجمعی یک چاه فاضلاب بزرگ است که تمام فاضلاب های یک خانه خصوصی به آن می ریزد. اندازه مورد نیاز این ساختمان با توجه به تعداد افرادی که در خانه زندگی می کنند و میزان آب مورد استفاده آنها تعیین می شود.

انباشت خوب

وقتی در مورد انباشت خوب صحبت می کنیم ، این بدان معناست که محل استفاده از آن یک حومه خواهد بود و نه یک شهر یا حتی یک شبکه روستایی

به طور معمول ، یک چاه ذخیره سازی در پایین ترین قسمت سایت قرار می گیرد. این زاویه تمایل مطلوبی را ایجاد می کند و به تخلیه ها اجازه می دهد به صورت خودجوش تحت اثر گرانش در امتداد لوله فاضلاب حرکت کنند .

این سازه اغلب از حلقه های بتن مسلح گچ کاری شده ساخته شده است. به همین منظور می توانید از ظرف پلاستیکی ساخته شده در کارخانه استفاده کنید.

چاه پلاستیکی هم در نصب و هم در کار راحت است. البته ، هنگام نصب آن ، شما همچنین باید برخی از دانش و مهارت ها را داشته باشید ، اما هنوز نصب آن آسان تر از کار با یک آنالوگ بتنی است. یک سازه بتنی نباید شکاف یا شکاف داشته باشد ، در غیر این صورت زباله های مایع ممکن است از طریق درزهای نشت ، پخش شوند بوی نامطبوع

نکته دیگر برای دریافت و دفع نسبی پساب ها ، چاه فیلتر است . فاضلاب نیز از طریق گرانش وارد آن می شود ، اما تا زمانی که حمل نشود ، در مخزن آب بندی شده نمی ماند ، بلکه با عبور از نوعی فیلتراسیون به خاک زیرین حرکت می کند.

چاه های تصفیه بدون کف به معنای معمول ساخته می شوند. در پایه آن ، یک فیلتر طبیعی چند لایه و چند مرحله ای از شن و ماسه و بخش های مختلف چیده شده است.

برای ساخت سازه های فیلتر ، آجرکاری یا حلقه های بتنی نیز بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد ، اما به طور معمول قطر آنها کوچکتر است. طراحی این چاه از لحاظ عدم وجود ته آن متفاوت است. خود سازه با ماسه درشت یا شن پوشانده شده است.

خوب فیلتر کنید

اگر پساب ها واقعاً تحت فیلتراسیون با کیفیت بالا قرار گیرند و خاک را مسموم نکنند ، ایده چنین صرفه جویی در تمیز کردن چاه انبار بد نیست.

عملکردها و ویژگی های منهول ها

به منظور نظارت بر وضعیت سیستم فاضلاب و از بین بردن به موقع مشکلات ایجاد شده در آن ، مشاهده چاه های فاضلاب ضروری است . بنابراین ، آنها در مکانهایی قرار می گیرند که احتمال خرابی سیستم بیشتر است.

منهول

این منهول هم گره ای است و هم کنترل: چنین ترکیبی از عملکردها کاملاً قابل قبول است ، زیرا هیچ کس اجازه افزایش بی انگیزه تعداد این ساختارها را نمی دهد.

آنها باید در چنین مکانهایی حضور داشته باشند:

 • جایی که شیب خط لوله یا قطر آن تغییر می کند ، که میزان حرکت فاضلاب و عرض جریان را تعیین می کند.
 • به جایی که جریان تغییر جهت می دهد ؛
 • جایی که شاخه های جانبی به خط لوله اصلی متصل می شوند.
 • با وجود این که پیش نیازهای خاصی برای خرابی رعایت نمی شود ، در آنجا باید نظارت کنید.

سازه های رصد معمولاً با رعایت فاصله بین چاه های 15 متری در یک خط مستقیم قرار می گیرند. اگر ما در مورد یک خانه خصوصی صحبت می کنیم ، اولین چاه مشاهده باید در فاصله نه کمتر از 3 متر ، اما بیشتر از 12 متر از خانه باشد.

عملکرد اصلی این چاه ها هنوز رفع گرفتگی ناشی از آن نیست ، بلکه جلوگیری از آن است. هنگامی که سیستم فاضلاب مسدود می شود ، امکان بازگشت فاضلاب وجود دارد. برای جلوگیری از این اتفاق ، کارشناسان توصیه می کنند که در اولین سازه مشاهده یک شیر بازرسی وجود داشته باشد که در صورت گرفتگی ، لوله اگزوز بسته می شود.

چاه های مشاهده نیز به چندین زیر گونه تقسیم می شوند.

تغییر جهت جریان:

 • Nodal آنها در بالای واحد نصب شده اند ، یعنی در محلی که شاخه های جانبی به خط لوله اصلی متصل شده اند. در عین حال ، بیش از یک لوله ورودی و سه لوله خروجی در سینی ساختمان وجود ندارد.
 • روتاری چنین سازه هایی در بالای محل چرخش خط لوله قرار دارند. یک قانون وجود دارد که بر اساس آن زاویه چرخش نباید کمتر از 90 درجه باشد.

چرخش باید با گرد کردن صاف انجام شود ، شعاع آن می تواند از یک تا پنج قطر لوله ورودی باشد.

گزینه های گردان

مدلهای روتاری می توانند بسیار متنوع باشند ، اما محدودیتی در طراحی آنها وجود دارد: غیرممکن است که زاویه چرخش کمتر از مستقیم باشد

ساختارهای جریان مستقیم در مکانهایی که هیچ تغییری در جهت جریان و شاخه ها وجود ندارد:

 • کنترل : این چاه ها در مکانهایی که فاضلاب به فاضلاب تخلیه می شود نصب می شود. با کمک آنها ، کیفیت نظافت انجام شده کنترل می شود.
 • سرخ شدن آنها برای شستن آن در ابتدای شبکه قرار می گیرند.
 • خطی از آنها برای بازرسی دوره ای پیشگیرانه شبکه ها و تمیز کردن آنها استفاده می شود.

گاهی اوقات با کمک یک ساختار ، نه یک ، بلکه چندین کار را می توان به طور همزمان حل کرد. با وجود فراوانی توابع که به این ساختارها اختصاص داده شده است ، همه چاه های مشاهده تقریباً یکسان هستند.

آنها دارای روکش منهول ، گردنه ورودی ، چاه چاه ، محفظه کار آن و خطوط لوله خروجی و ورودی پایین هستند که برای تسهیل روش تشخیص به طور خاص در اینجا متصل شده اند.

بتن مسلح معمولاً ماده ای برای ساخت چاه های بازرسی است ، اما اخیراً ظروف پلاستیکی تقاضای زیادی دارند. نصب چنین سازه هایی در زمین انجام می شود. آنها به قسمت های اتصال خط لوله فاضلاب تبدیل می شوند.

اگر این ساختار مشاهده در کلبه های تابستانی انجام شود ، برخی از صنعتگران لوله های فاضلاب با قطر بزرگ را برای چنین اهدافی وفق می دهند. به طور معمول ، چنین طرحی با وظایفی که به خاطر آن ساخته شده است کنار می آید.

انواع چاه های فاضلاب

منهول های فاضلاب به گونه ای واقع شده اند که دسترسی برای نظارت بر وضعیت فنی سیستم ، تمیز کردن یا تعمیر تضمین می شود (+)

برای حفظ سیستم های فاضلاب زهکشی و طوفان ، چاه های بازرسی نیز نصب شده است ، انواع و ویژگی های نصب آنها را می توانید در مقاله معروف دیگری در سایت ما بخوانید .

ویژگی های گونه های افتراقی

عملکرد اصلی چاه های فاضلاب از نوع دیفرانسیل تغییر ارتفاع و تنظیم سرعت جریان است. این سازه ها می توانند طراحی نسبتاً متنوعی داشته باشند.

انواع افتراقی

توجه کنید که تفاوتها چقدر متفاوت است ، که برای آنها چاههای مختلف فاضلاب از نوع دیفرانسیل باید استفاده شود و خواهد شد.

چاه های سرریز فاضلاب در آنجا نصب شده است:

 • جایی که عمق خط لوله ورودی کاهش می یابد.
 • جایی که خطر تغییر شدید در سرعت جریان وجود دارد ؛
 • به جایی که تقاطع بزرگراه از سازه های زیرزمینی وجود دارد.
 • جایی که این چاه آخرین مسیر حرکت پساب ها قبل از ریختن آنها به مخزن است. چنین ساختاری ممکن است خروجی آب گرفتگی داشته باشد.

با توجه به وظایف متنوعی که به این سازه ها محول شده است ، ساختار داخلی این چاه های فاضلاب می تواند راه حل های طراحی متفاوتی داشته باشد.

با توجه به تفاوت ها ، طرح ها به موارد زیر تقسیم می شوند:

 • لوله ای ، که در پایه آن لزوماً یک لوله عمودی وجود دارد.
 • آبشار-ساختارهای چند مرحله ای از نوع مین برای کاهش سرعت جریان ؛
 • با یک مشخصات عملی ، دارای یک سینک آب در پایین دست.
 • مجهز به دیوار تخلیه آب ؛
 • جریانهای سریع بخشهای کوتاهی از خط لوله هستند که در شیب قابل توجهی نصب شده اند.

آخرین مورد از این چاهها همچنین می تواند در فاضلاب خودکار مورد استفاده قرار گیرد ، در صورتی که حجم رواناب به اندازه کافی بزرگ نباشد که تمیز کردن لوله های فاضلاب را تضمین کند.

خوب سرریز می شود

چاه های دیفرانسیل گاهی ساختار داخلی نسبتاً پیچیده ای دارند ، بنابراین ساخت آنها نه از بتن ، بلکه از پلیمرهای تقویت شده مناسب تر است.

یک نوع دیگر چاه سرریز وجود دارد که در قسمتهایی از شبکه فاضلاب نصب شده است که مواد خطرناک یا منفجره آتش می تواند وارد آن شود یا تشکیل شود.

چنین چاههایی مجهز به قفل آب هستند. ویژگی چنین ساختارهایی این است که سطح جریان در جهت مخالف تغییر می کند: به جای کاهش ، افزایش می یابد.

این اثر با استفاده از یک دوربین مخصوص ایجاد می شود که در آن تجمع اولیه پساب رخ می دهد. در مواقع اضطراری ، شیر آب از گسترش آتش جلوگیری می کند.

این چاه ها از چه چیزی ساخته شده اند؟

اکثر همشهریان ما مطمئن هستند که همه چاه های فاضلاب از بتن ساخته شده است. و آنها تقریباً درست می گویند.

به طور معمول ، حلقه های بتن مسلح برای ساخت چاه هایی که در خطوط سیستم فاضلاب مرکزی شهر قرار دارند استفاده می شود. فقط گاهی از مکعب ها یا اسلب های بتن یکسان برای یک منظور استفاده می شود.

حلقه های بتن آرمه

بیشتر چاه فاضلاب با استفاده از حلقه های اصلی بتنی مسلح ساخته شده است و حلقه های اضافی لازم است تا مدل تا حد ممکن با شبکه زهکشی مطابقت داشته باشد.

تولید کنندگان کالاهای مدرن به طور فعال در تولید محصولات پلیمری تسلط دارند ، که از هر نظر برتر از آنالوگ های بتن مسلح هستند. به تدریج ، اگرچه نه به همان سرعتی که ما می خواهیم ، آنها بازار روسیه را فتح می کنند. اما در حالی که ساختارهای پلیمری در کاربرد محدود هستند ، سازه های بتنی هنوز موقعیت های رهبری خود را برای مدتی حفظ خواهند کرد.

چاه های بتنی مسلح

هنگامی که هنجارها و قوانین ایجاد شد ، که تا به امروز روش ایجاد شبکه های فاضلاب را تنظیم می کند ، هیچ کس در مورد پلیمرهای با مقاومت بالا نشنید.

و تا به امروز ، تمیز کردن فاضلاب را می توان به صورت دستی انجام داد. یکی از کارگران به داخل چاه می رود تا سیم را به طرف گرفتگی پیش آمده فشار دهد ، در حالی که دستیارانش در بالا انتهای دوم آن را می چرخانند.

چاهها برای انواع فاضلابها از نظر عمق و اندازه متفاوت هستند. با توجه به این ویژگی ها ، آنها به انواع سرویس دار و بازرسی تقسیم می شوند. اولین مورد مستلزم غوطه ور شدن در کارکنان است. وضعیت بهداشتی و فنی دومی را می توان از سطح کنترل کرد.

تعمیر در چاه

روزی چاه های بتنی به طور کامل با ساختارهای ساخته شده از پلیمر جایگزین می شوند ، سپس کار دستی سنگین مرتبط با رفع انسداد از بین می رود

اندازه استاندارد چاه های سرویس شده به گونه ای محاسبه شد که فرد نه تنها می تواند در آن جا بگیرد ، بلکه کار کند. اندازه ساختار 700 میلی متر حداقل است. مجموعه ای از اندازه های استاندارد 1000،1250،1500 و 2000 میلی متر ادامه می یابد. این استانداردها در زمان ما حفظ شده است.

با در نظر گرفتن این اندازه های هنجاری ، صفحات گرد نیز تولید می شوند که به عنوان پایه یا طبقه فوقانی با سوراخ برای دریچه با قطر 700 میلی متر استفاده می شود. بنابراین ، اجزای یک چاه بتن مسلح استاندارد عبارتند از:

 • پایه یا پایین به شکل دایره یا مستطیل ؛
 • حلقه های تشکیل دهنده شفت ؛
 • سقف بالایی با یک سوراخ گرد برای دریچه ؛
 • پوشش منهول پلیمری یا چدنی.

شکل گرد با این واقعیت توضیح داده می شود که ساختاری با چنین هندسه ای بهترین مقاومت را در برابر خاک اطراف نشان می دهد.

سازنده از قبل نمی داند که از کجا و چگونه استفاده می شود. بنابراین ، عناصر بتن مسلح به صورت استاندارد و یکنواخت ساخته می شوند و فقط با قطعات تعبیه شده – لولا ، که قرار است در فرایند نصب استفاده شوند ، ارائه می شوند.

برای رساندن خط لوله به داخل چاه ، در حلقه بتن مسلح پایین باید یک سوراخ ایجاد کنید و در صفحه پایین سینی شکل مورد نیاز خود را نصب کنید. این طرح اساس منهول ها و حتی چاه ها را تشکیل می دهد ، که در آنها می توان دستگاه را با در نظر گرفتن ویژگی های طراحی یک مدل خاص تا حدودی مدرن کرد.

ارتفاع چاه بستگی به تعداد حلقه های استاندارد و اضافی دارد که در روند ساخت آن استفاده می شود. برای اینکه حلقه بعدی تا حد امکان محکم به حلقه قبلی نصب شود ، باید حلقه های اضافی نصب را بردارید. تمام ترکهای سازه باید با سیمان پوشانده شود.

از آنجا که چنین اقداماتی هنوز قادر به ارائه سطح عادی عایق بندی نیستند ، فاضلاب از چاه بتنی مسلح خاک را آلوده می کند ، در حالی که برعکس ، آبهای زیرزمینی به چاه نفوذ کرده و به سرریز آن کمک می کند.

محصولات پلیمری برای بازرسی

چاه هایی که از پلیمرهای مدرن ساخته شده اند ، آزادی جدیدی را در اختیار طراحان فاضلاب قرار داده اند.

انقلاب فنی ، که به دلیل آن مجتمع های تلفن همراه بوجود آمدند ، به موقع رسید. با کمک آنها می توان تعمیر و نگهداری خطوط لوله فاضلاب را بدون مشارکت افرادی که در چاه ها فرود آمده اند انجام داد.

و این بدان معناست که اندازه چاه ها را نمی توان متناسب با یک مرد بالغ تنظیم کرد. می توانید یک ساختار حجیم را با یک دستگاه جمع و جور تا قطر 300 میلی متر جایگزین کنید. مزیت دیگر محصولات پلیمری وزن کم آنهاست. اندازه چنین چاه را می توان دقیقاً متناسب با نیازهای یک شبکه فاضلاب خاص تنظیم کرد.

چاه های پلیمری مدرن را می توان بر اساس معیارهای مختلف طبقه بندی کرد. شافت های چاه ممکن است در موادی که از آن ساخته شده اند متفاوت باشند. آنها می توانند صاف ، راه راه و ترکیبی باشند.

به نوبه خود ، شفت های صاف و راه راه می توانند تک جداره و دو جداره باشند. علاوه بر این ، طراحی خود چاه می تواند تلسکوپی باشد ، یعنی قابل جمع شدن است.

دریچه های پلیمری

حتی اگر خود چاه از بتن باشد ، توصیه می کنیم دریچه ای پلیمری برای آن بخرید: این یک محصول بسیار بادوام و محکم است که بر خلاف چدن ، به سرقت نمی رود.

در ابتدا ، مدل های پلیمری از دو قسمت ساخته شده بودند: گردن و سینی. قسمت شوت با سیم کشی لوله های مربوط به هدف چاه عرضه شد. در حال حاضر ، مدلهای جریان مستقیم نیز برای سازه های جریان مستقیم ارائه شده است.

یک مزیت بزرگ محصولات پلیمری ضد آب بودن کامل شافت های آنها است. این امر به چنین امکاناتی یک مزیت مطلق می دهد ، که به مرور زمان آنها را در بازار محصولات ساختمانی اولویت می دهد.

نتیجه گیری

اگر نیاز به ارائه خدمات حفر چاه لایروبی چاه فاضلاب ، تخلیه چاه فاضلاب و دیگر خدمات فاضلابی دارید می توانید با مؤسسه خدماتی برادران جعفری تماس بگیرید . ارائه خدمات فاضلابی ارزان قیمت و فوری در سراسر مناطق تهران و حومه این شهر می باشد .

لوله بازکنی و لایروبی چاه فاضلاب از نمونه ترین خدمات فنی مؤسسه برادران جعفری محسوب می شود . در هر ساعتی از 24 ساعت شبانه روز می توانید برای ارائه خدمات فاضلابی با مؤسسه همیشه فعال برادران جعفری تماس بگیرید .

09190596238
09372546238
09194104643
09195119784

خدمات لوله بازکنی در تهران، تخصص ماست، با ما تماس بگیرید.

مطالب مرتبط

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *